Sonntag 16/6 (Tag 3)

  SpielNr. Zeit Spielort Sparte Runde Heim Ergebnis  Auswärts   Live  
16061400 So 16/06 06:00 So 16/06 Edenryd 1 P04 Slutspel D 13-14 Västra Frölunda IF 0 - 1 AIK Svart      
16060500 So 16/06 08:00 So 16/06 Coop F0403 Grp B Linköping Kenty 0 - 2 Saltsjöbadens IF    
16061000 So 16/06 08:00 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher B AIK 08A1 0 - 6 Örgryte IS Blå    
16060300 So 16/06 08:00 So 16/06 Ica Supermarket F0403 Grp B Svalöv BK/R...ågeröd Boif 0 - 4 Sundbyberg IK    
16060900 So 16/06 08:00 So 16/06 Newbody P06 Slutspel A 1/4-Finale IFK Norrköping 2 0 - 1 Räppe GOIF    
16060200 So 16/06 08:00 So 16/06 Sisu P06 Slutspel A 1/4-Finale AIK U 2 - 1 Sölvesborgs GIF    
16060100 So 16/06 08:00 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher B AIK United 2 - 4 FK Karlskrona    
16061401 So 16/06 08:30 So 16/06 Edenryd 1 P05 Slutspel B 1/4-Finale FK-Karlskrona 4 - 0 Sölvesborgs GoIF 2    
16061500 So 16/06 08:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Slutspel B 1/4-Finale Saxemara IF 0 - 3 Lyckå FF    
16060700 So 16/06 08:30 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning ÅF1 Avslutning ÅF1 Furulunds IK 1 0 - 0 Mjällby Aif    
16060800 So 16/06 08:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Slutspel A 1/4-Finale FC Forca Kosovo 1 - 2 AIK    
16061100 So 16/06 08:30 So 16/06 Strandvallen 1 F0403 Grp B Lörby IF/Sölvesborgs GOIF 0 - 5 Onsala BK    
16061200 So 16/06 08:30 So 16/06 Strandvallen 2 P06 Slutspel C 3-10 Qviding FIF 1 0 - 1 Hovshaga AIF    
16061300 So 16/06 08:30 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher A Asarums IF 1 - 14 Åhus HBK    
16061001 So 16/06 08:50 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher C Dösjöbro IF 1 4 - 4 Kulladals FF Svart    
16060901 So 16/06 08:50 So 16/06 Newbody P06 Slutspel A 1/4-Finale Örgryte IS 2 3 - 2 Degeberga GoIF    
16060201 So 16/06 08:50 So 16/06 Sisu P06 Slutspel A 1/4-Finale Trelleborgs FF 1 TFF Blå 0 - 1 Saxemara IF    
16060101 So 16/06 08:50 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher C AIK 08A2 4 - 2 Staffanstorp United 1    
16061600 So 16/06 09:00 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel C 9-12 Saxemara IF 2 - 1 Åkersberga BK    
16061700 So 16/06 09:00 So 16/06 Pukavik 2 P06 Slutspel C 3-10 Furulunds IK 2 0 - 1 Rockneby Ik    
16060501 So 16/06 09:00 So 16/06 Coop P05 Slutspel A 1/4-Finale Kristianstad FC 1 - 3 FC Rödeby    
16060301 So 16/06 09:00 So 16/06 Ica Supermarket P05 Slutspel A 1/4-Finale Spånga IS 3 - 0 Rottne IF    
16060701 So 16/06 09:20 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning ÅF2 Avslutning ÅF2 Örgryte IS 1 2 - 0 Dösjöbro IF    
16061201 So 16/06 09:20 So 16/06 Strandvallen 2 P06 Slutspel C 3-10 FK Karlskrona 6 - 0 Bredaryd Lanna IK    
16061301 So 16/06 09:20 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher A Östers IF Blå 1 - 3 Sölvesborg GIF    
16061402 So 16/06 09:30 So 16/06 Edenryd 1 P05 Slutspel B 1/4-Finale BK Ljungsbr...eta Kloster 3 - 2 Älvsborg FF 2    
16061501 So 16/06 09:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Slutspel B 1/4-Finale Jämjö Goif 4 - 5 Astrio P05    
16060801 So 16/06 09:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Slutspel A 1/4-Finale Södertälje FK 0 - 3 Vellinge if    
16061101 So 16/06 09:30 So 16/06 Strandvallen 1 P04 Slutspel B 5-8 IF Brommapo...na BP 04-4U 0 - 3 Sölvesborgs Goif Goif    
16061002 So 16/06 09:40 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher D AIK City 5 - 3 Östers IF Röd    
16060902 So 16/06 09:40 So 16/06 Newbody P06 Slutspel B 1/4-Finale Wä IF 1 3 - 2 Västra Frölunda IF Grön    
16060202 So 16/06 09:40 So 16/06 Sisu P06 Slutspel B 1/4-Finale Wä IF 2 0 - 1 Västra Frölunda IF Vit    
16060102 So 16/06 09:40 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher D Fk Karlskrona SVART 4 - 1 Staffanstorp United 2    
16061701 So 16/06 09:50 So 16/06 Pukavik 2 P06 Slutspel B 1/4-Finale IFK Norrköping 1 6 - 5 Tingsryd United FC    
16061601 So 16/06 10:00 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel C 9-12 Vapnö IF 0 - 3 Warta If    
16060502 So 16/06 10:00 So 16/06 Coop P04 Slutspel A Halbfinale Mölnlycke IF 1 - 2 Kristianstads United    
16060302 So 16/06 10:00 So 16/06 Ica Supermarket P04 Slutspel A Halbfinale AIK U 0 - 1 LB07    
16060702 So 16/06 10:10 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning ÅF3 Avslutning ÅF3 Ängelholms FF 1 1 - 0 Färjestadens GOIF 2    
16061202 So 16/06 10:10 So 16/06 Strandvallen 2 F06 Slutspel B 5-8 FC Staffanstorp 1 1 - 0 Vikens Ik    
16061302 So 16/06 10:10 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher F Örgryte IS Röd 0 - 0 Dösjöbro IF 2    
16061403 So 16/06 10:30 So 16/06 Edenryd 1 P05 Slutspel C 3-4 Ytterby IS 2 - 4 Sölvesborgs GoIF 1    
16061502 So 16/06 10:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Slutspel C 3-4 Eskilsminne IF 1 1 - 0 Eskilsminne IF 2      
16060802 So 16/06 10:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Plac 21-22 Plac 21-22 Älvsborg FF 1 0 - 5 AIK Vit    
16061102 So 16/06 10:30 So 16/06 Strandvallen 1 P03 Grp A AIK Svart 6 - 0 Årsta FF    
16061003 So 16/06 10:30 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher E BK Astrio 1 2 - 8 AIK Svart    
16060903 So 16/06 10:30 So 16/06 Newbody P06 Slutspel B 1/4-Finale Eskilsminne IF 2 0 - 1 Trelleborgs FF 2 TFF Vit    
16060203 So 16/06 10:30 So 16/06 Sisu P06 Slutspel C 3-10 Ängelholms FF 2 2 - 3 Eskilsminne IF 1    
16060103 So 16/06 10:30 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher E IFK Haninge P07:24 0 - 5 FC West    
16061702 So 16/06 10:40 So 16/06 Pukavik 2 F06 Slutspel C 9-12 Svalöv/Röstånga/Kågeröd 0 - 3 SGIF/Lörby    
16060703 So 16/06 11:00 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning ÅF4 Avslutning ÅF4 Länk FC 1 - 0 Färjestadens GOIF 1    
16061602 So 16/06 11:00 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel B 5-8 Näsets SK 2 - 0 Färjestadens GoIF    
16061203 So 16/06 11:00 So 16/06 Strandvallen 2 F06 Slutspel B 5-8 FC Staffanstorp 2 2 - 0 Hammarby IF    
16061303 So 16/06 11:00 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher F Växjö BK 1 - 1 Lindsdals if Vit    
16060503 So 16/06 11:00 So 16/06 Coop P03 Grp A Dösjöbro IF 0 - 4 Mjällby AIF    
16060303 So 16/06 11:00 So 16/06 Ica Supermarket P03 Grp A Linero IF 1 - 1 Södra Sandby IF    
16061004 So 16/06 11:20 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher G BK Astrio 2 3 - 4 Kulladals FF Gul    
16060904 So 16/06 11:20 So 16/06 Newbody P06 Slutspel C 3-4 Eskilsminne IF 1 2 - 1 Rockneby Ik    
16060204 So 16/06 11:20 So 16/06 Sisu P06 Slutspel C 3-4 FK Karlskrona 2 - 0 Hovshaga AIF    
16060104 So 16/06 11:20 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher G Röstånga/Kågeröd Röstånga 1 - 9 Lindsdals if Svart    
16061404 So 16/06 11:30 So 16/06 Edenryd 1 P04 Slutspel D 13-14 IK Zenith 2 - 1 AIK Svart    
16061703 So 16/06 11:30 So 16/06 Pukavik 2 F06 Slutspel C 9-12 Sölvesborgs GOIF 2 - 3 Dösjöbro IF 2    
16061204 So 16/06 11:50 So 16/06 Strandvallen 2 P06 Slutspel D 5-6 Hammarby IF 0 - 2 Qviding FIF 2    
16060504 So 16/06 12:00 So 16/06 Coop F0403 Slutspel A Halbfinale IFK Österåker 2 - 0 Saltsjöbadens IF    
16060304 So 16/06 12:00 So 16/06 Ica Supermarket F0403 Slutspel A Halbfinale Onsala BK 1 - 2 P IK Sturehov    
16061005 So 16/06 12:10 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher B Örgryte IS Blå 1 - 4 AIK United    
16060905 So 16/06 12:10 So 16/06 Newbody F06 Slutspel A Halbfinale Sävedalens IF 2 - 3 Fortuna FF    
16060205 So 16/06 12:10 So 16/06 Sisu F06 Slutspel A Halbfinale Dösjöbro IF 1 0 - 3 Egnahems BK    
16060105 So 16/06 12:10 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher B FK Karlskrona 1 - 4 AIK 08A1    
16061405 So 16/06 12:30 So 16/06 Edenryd 1 P05 Slutspel B Halbfinale FK-Karlskrona 6 - 7 BK Ljungsbr...eta Kloster    
16061503 So 16/06 12:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Slutspel B Halbfinale Lyckå FF 4 - 0 Astrio P05    
16061103 So 16/06 12:30 So 16/06 Strandvallen 1 F0403 7 plats 7 plats Dösjöbro IF 2 - 3 Lörby IF/Sölvesborgs GOIF    
16060704 So 16/06 12:40 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning CKF1 Avslutning CKF1 Ängelholms FF 2 2 - 0 Bredaryd Lanna IK    
16061205 So 16/06 12:40 So 16/06 Strandvallen 2 P06 Slutspel D 5-6 IF Eksjö fotboll 2 - 1 Röstånga/Kågeröd BOIF    
16061006 So 16/06 13:00 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher C Kulladals FF Svart 4 - 4 AIK 08A2    
16060906 So 16/06 13:00 So 16/06 Newbody P06 Slutspel A Halbfinale Saxemara IF 0 - 3 Örgryte IS 2    
16060206 So 16/06 13:00 So 16/06 Sisu P06 Slutspel A Halbfinale AIK U 1 - 0 Räppe GOIF    
16060106 So 16/06 13:00 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher C Staffanstorp United 1 3 - 0 Dösjöbro IF 1    
16060505 So 16/06 13:15 So 16/06 Coop P05 Slutspel A Halbfinale Spånga IS 2 - 0 FC Rödeby    
16060305 So 16/06 13:15 So 16/06 Ica Supermarket P05 Slutspel A Halbfinale AIK 3 - 5 Vellinge if    
16061406 So 16/06 13:30 So 16/06 Edenryd 1 F0403 Kvalgrupp Kvalgrupp P18 IK 1 - 2 Svalöv BK/R...ågeröd Boif    
16061504 So 16/06 13:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Plac 13-16 B Plac 13-16 B Jämjö Goif Älvsborg FF 2      
16060705 So 16/06 13:30 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning CKF2 Avslutning CKF2 Furulunds IK 2 3 - 1 Qviding FIF 1    
16060803 So 16/06 13:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Förl Kv A A Förl Kv A A Rottne IF 1 - 4 FC Forca Kosovo    
16061206 So 16/06 13:30 So 16/06 Strandvallen 2 F06 Slutspel B 7-8 Vikens Ik 0 - 1 Hammarby IF    
16061304 So 16/06 13:30 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher A Åhus HBK 4 - 0 Östers IF Blå    
16061007 So 16/06 13:50 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher D Östers IF Röd 2 - 2 Fk Karlskrona SVART    
16060907 So 16/06 13:50 So 16/06 Newbody P06 Slutspel B Halbfinale Västra Frölunda IF Vit 0 - 1 Trelleborgs FF 2 TFF Vit    
16060207 So 16/06 13:50 So 16/06 Sisu P06 Slutspel B Halbfinale IFK Norrköping 1 2 - 3 Wä IF 1    
16060107 So 16/06 13:50 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher D Staffanstorp United 2 6 - 6 AIK City    
16061603 So 16/06 14:00 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel C 11-12 Åkersberga BK 3 - 1 Vapnö IF    
16060506 So 16/06 14:15 So 16/06 Coop P04 Slutspel A Finale LB07 0 - 4 Kristianstads United    
16060306 So 16/06 14:15 So 16/06 Ica Supermarket F0403 5 Plats 5 Plats AIK 2 - 3 Linköping Kenty    
16060706 So 16/06 14:20 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning BKF1 Avslutning BKF1 Västra Frölunda IF Grön 0 - 2 Wä IF 2    
16061704 So 16/06 14:20 So 16/06 Pukavik 2 F06 Slutspel C 11-12 Sölvesborgs GOIF 0 - 2 Svalöv/Röstånga/Kågeröd    
16061207 So 16/06 14:20 So 16/06 Strandvallen 2 F06 Slutspel B 5-6 FC Staffanstorp 1 1 - 0 FC Staffanstorp 2    
16061305 So 16/06 14:20 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher A Sölvesborg GIF 3 - 1 Asarums IF    
16061407 So 16/06 14:30 So 16/06 Edenryd 1 P05 Förl C Semi Förl C Semi Eskilsminne IF 2 6 - 1 Ytterby IS    
16061505 So 16/06 14:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Plac 13-16 A Plac 13-16 A Saxemara IF 3 - 0 Sölvesborgs GoIF 2      
16060804 So 16/06 14:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Förl Kv A B Förl Kv A B Kristianstad FC 2 - 1 Södertälje FK      
16061104 So 16/06 14:30 So 16/06 Strandvallen 1 P03 3 plats 3 plats Linero IF 3 - 0 Dösjöbro IF    
16061008 So 16/06 14:40 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher E AIK Svart 8 - 1 IFK Haninge P07:24    
16060908 So 16/06 14:40 So 16/06 Newbody P06 Avslutning DS Avslutning DS Röstånga/Kågeröd BOIF Hammarby IF      
16060208 So 16/06 14:40 So 16/06 Sisu P06 Slutspel C 3-4 Eskilsminne IF 1 1 - 2 FK Karlskrona    
16060108 So 16/06 14:40 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher E FC West 1 - 1 BK Astrio 1    
16061604 So 16/06 15:00 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel B 7-8 Färjestadens GoIF 1 - 3 IF Brommapo...na BP 04-4U    
16060707 So 16/06 15:10 So 16/06 Lörby 1 P06 Avslutning BKF2 Avslutning BKF2 Tingsryd United FC 4 - 0 Eskilsminne IF 2    
16061306 So 16/06 15:10 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher F Dösjöbro IF 2 5 - 1 Växjö BK    
16060507 So 16/06 15:15 So 16/06 Coop F0403 Slutspel A Bronze-Spiel Onsala BK 4 - 3 Saltsjöbadens IF    
16060307 So 16/06 15:15 So 16/06 Ica Supermarket F0403 Slutspel A Finale IK Sturehov 1 - 2 IFK Österåker    
16061408 So 16/06 15:30 So 16/06 Edenryd 1 F0403 10 plats 10 plats Svalöv BK/R...ågeröd Boif 0 - 1 Sundbyberg IK    
16061506 So 16/06 15:30 So 16/06 Edenryd 2 P05 Slutspel B Finale Lyckå FF 2 - 0 BK Ljungsbr...eta Kloster    
16060805 So 16/06 15:30 So 16/06 Lörby 2 P04 Slutspel A Bronze-Spiel AIK U 4 - 1 Mölnlycke IF    
16061705 So 16/06 15:30 So 16/06 Pukavik 2 F06 Slutspel C 9-10 Dösjöbro IF 2 1 - 3 SGIF/Lörby    
16061105 So 16/06 15:30 So 16/06 Strandvallen 1 P03 5 plats 5 plats AIK Svart 3 - 1 Årsta FF    
16061009 So 16/06 15:30 So 16/06 Hanö Hus P07 Avslutningsmatcher G Kulladals FF Gul 10 - 1 Röstånga/Kågeröd Röstånga    
16060909 So 16/06 15:30 So 16/06 Newbody F06 Slutspel A Bronze-Spiel Dösjöbro IF 1 5 - 4 P Sävedalens IF    
16060209 So 16/06 15:30 So 16/06 Sisu F06 Slutspel A Finale Egnahems BK 1 - 3 Fortuna FF    
16060109 So 16/06 15:30 So 16/06 Sparbanken P07 Avslutningsmatcher G Lindsdals if Svart 0 - 0 BK Astrio 2    
16061208 So 16/06 16:00 So 16/06 Strandvallen 2 P06 Slutspel D 5-6 IF Eksjö fotboll 1 - 3 Qviding FIF 2    
16061307 So 16/06 16:00 So 16/06 Strandvallen 3 P07 Avslutningsmatcher F Lindsdals if Vit 2 - 6 Örgryte IS Röd    
16061605 So 16/06 16:15 So 16/06 Pukavik 1 P04 Slutspel B 5-6 Näsets SK 0 - 3 Sölvesborgs Goif Goif      
16060508 So 16/06 16:15 So 16/06 Coop P05 Slutspel A Finale Spånga IS 3 - 1 Vellinge if    
16060308 So 16/06 16:15 So 16/06 Ica Supermarket P03 Final Final Mjällby AIF 1 - 2 Södra Sandby IF    
16060910 So 16/06 16:20 So 16/06 Newbody P06 Slutspel B Finale Wä IF 1 1 - 4 Trelleborgs FF 2 TFF Vit    
16060210 So 16/06 16:20 So 16/06 Sisu P06 Slutspel A Finale AIK U 1 - 0 Örgryte IS 2    
16060806 So 16/06 16:30 So 16/06 Lörby 2 P05 Slutspel C 3-4 Eskilsminne IF 1 0 - 6 Sölvesborgs GoIF 1    
16061106 So 16/06 16:30 So 16/06 Strandvallen 1 P04 Slutspel C 9-10 Saxemara IF 3 - 2 Warta If